O mnie …

mgr Aleksandra Sałacińska

Fizjoterapia i rehabilitacja

Jestem wykwalifikowanym fizjoterapeutą koni zajmującym się zarówno fizykoterapią, jak i terapią manualną oraz analizą zaburzeń w biomechanice ruchu konia. Należę do Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów oraz dysponuję uprawnieniami do wykonywania zabiegów kinesiotapingu KT1, KT2. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z końmi zarówno sportowymi, jak i rekreacyjnymi, dzięki czemu dokładnie rozumiem potrzeby tych zwierząt bez względu na rodzaj ich pracy. W rehabilitacji koni ważne jest, by w przypadku nabytej kontuzji nie skupiać się jedynie na konkretnym miejscu urazu. Dlatego w trosce o dobrobyt tych zwierząt dostosowuję terapię indywidualnie dla każdego pacjenta. Szeroka gama proponowanych przeze mnie usług pozwala na dobór najskuteczniejszego programu rehabilitacyjnego oraz na zapobieganie powstawaniu kontuzji poprzez wczesne wykrywanie i usunięcie nieprawidłowości układu ruchu. Ponadto zabiegi wykonywane regularnie wśród koni mają pozytywny wpływ na wyniki sportowe oraz poprawiają jakość ich życia.

Zawodnik dyscypliny ujeżdżenia

Jestem zawodnikiem trzeciej klasy dyscypliny ujeżdżenia oraz wielokrotną medalistką Akademickich Mistrzostw Polski. Moje doświadczenie w pracy z końmi sportowymi, znajomość technik treningowych poszczególnych dyscyplin jeździeckich oraz świadomość wymagań stawianych tym zwierzętom pozwala na dobranie idealnego programu zabiegów dla konkretnego konia celem poprawy wyników sportowych.

Magister biotechnologii

Posiadam tytuł magistra biotechnologii o specjalności proteomika komórki, dzięki czemu dysponuję wiedzą z zakresu biofizyki, biochemii oraz metabolizmu komórki. Znajomość procesów zachodzących w poszczególnych tkankach organizmu konia w połączeniu z wiedzą z zakresu fizjoterapii wpływa na trafność doboru programu zabiegowego.

SKORZYSTAJ Z USŁUG EQUI CARE

Napisz do nas

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search